Prof. Dr. Savaş BozbelProf. Dr. Savaş Bozbel, lisansını 1993 yılında İstanbul Üniversitesi’nde derece ile tamamlamış, ardından Milli Eğitim Bakanlığı bursu ile gittiği Almanya’da Münih Ludwig-Maximilians-Universität’de özel hukuk alanında LL.M yapmış, doktora derecesini ise Regensburg Üniversitesinde (Almanya) 2003 yılında almıştır. 2003 – 2006 yılları arasında Balıkesir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde görev yapan Bozbel, 2007 yılı başında Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku ana bilim dalına atanmış, bu üniversitede doçentlik unvanı almış ve 2012 Mart ayına kadar buradaki görevine devam etmiştir. 

Uluslararası Antalya Üniversitesi Hukuk Fakültesi kurucu dekanı olan Bozbel, aynı Fakültede 2013 yılı Şubat ayında Profesör unvanını almış, 2016 yılında buradaki görevinden ayrılmış, 2016 yılından beri ise yurtdışında Almanya’da serbest avukatlık yapmaktadır. Şirketler ve ticaret hukuku, fikri mülkiyet hukuku ve bilişim hukuku yanında, corporate compliance ve veri koruma (Datenschutz) alanında çalışan ve birçok eserler veren Bozbel, yurt içinde ve yurtdışında birçok bilimsel toplantılara katılmış, seminer ve konferanslarda tebliğiler sunmuş, dergilerde hakemlik, editörlük ve yayın kurulu üyeliği yapmıştır.


Basında Biz


Turkey ranks behind China in production of counterfeits goods (i24.com)

Hukuk Fakültesi’nde (Taha Akyol, hurriyet.com.tr)

Uluslararası Antalya Üniversitesi 2014-2015 Akademik Yıl Açılışı (Milliyet)

Prof. Dr. Bozbel, başarılı avukat olmanın yollarını anlattı (haberler.com)

5651 sayılı Kanunda yapılması düşünülen değişikliklerle ilgili düşüncelerim

         Hürriyet
         www.haberler.com


MESAM’ı kayyum seçime götürüyor.. (milliyet.com.tr)

Korsan internetten müzik indirmelerle ilgili FSEK Taslağı hakkındaki hükümle ilgili benimle yapılan röportajın yansımaları (25 Kasım 2013)

            Hürriyet
            Akşam
            Vatan
             Star

TRT Türk’de yayınlanan “Siyaset Akademisi“nde “Yeni Türk Ticaret Kanunu” tartışıldı.

11.07.2012 tarihli Bugün TV’de “Kariyer Yolu” adlı program konuğu

02.07.2012 tarihli Sky360 Televizyonunda “Sait Gürsoy ile Başarıya Doğru” program konuğu.

21 Nisan 2008 tarihinde Açık Radyoda yayınlanan “5651 Sayılı Kanuna İstinaden Bazı İnternet Sitelerine Erişimin Engellenmesi Tedbirlerine Eleştirel Bir Yaklaşım” konulu söyleşi.

5 Nisan 2011 tarihinde Açık Radyo’da “İnternetin Güvenli Kullanımına Dair Usul ve Esaslar Yönetmelik” taslağı konusunda yapılan söyleşi